Mám certifikát z British Council!

1. března 2017 v 9:01 | youcandoiteasily |  ČLÁNKY
Už tomu bude rok, co jsem se rozhoupala oprášit své, tehdy absolutně minimální, znalosti angličtiny. Byl pro mě docela šok zjistit, co všechno vlastně neumím a co všechno jsem zapomněla.
Ono se asi ani není čemu divit. Hodiny angličtiny na naší střední škole probíhaly "buďte potichu a můžete si dělat co chcete". Tenkrát mi to přišlo skvělý. Ovšem dneska toho lituju. Kdybych se do učení dala už před těmi x lety, říkám si, kde bych teď sakra mohla být! No nic. Můžu být naštvaná jen sama na sebe. Byla jsem mladá a blbá.

Od loňského jara jsem strávila nespočet hodin na soukromém doučování a nad učebnicemi. Poctivě jsem se učila každý slovíčko, gramatiku,... Co Vám budu povídat. Soukromý hodiny lezou do peněz. Skončila má éra botiček, šatičet a večírků až do rána.
Šprtala jsem se kolikrát až do noci a upozorňuji, že šlo o zkoušky KET na British Council. Takže JEN úroveň A2. Byla jsem možná zklamaná, že nejdu na úroveň vyšší, ale chtěla jsem mít jistotu, že to dám a moje sebevědomí neklesne hluboko a ještě hlouběji.

Byl začátek prosince a já se ségrou frčela vlakem do Prahy. Umím být dost nepříjemná, obzvlášť, když jsem HODNĚ nervózní. Ségra mě málem zabila a stihly jsme se i pohádat. No prostě sesterská podpora, znáš to.

Skoro 5 týdnů jsem čekala na výsledky. Už jsem ani nekontrolovala stránky s nimi a chtěla na všechno zapomenout a nikomu nic neříkat. Jako by se nic nestalo.
Potom se během jednoho dne sešlo tolik maličkostí a témat v práci, že už jsem to nevydržela a podívala se...

Bylo to tam. Chtělo se mi brečet, nekontrolovaně jsem se klepala a pokoušela se najít přítelovo číslo v telefonu, abych mu to řekla! Stálo tam prosté "Prospěla s vyznamenáním". Cítila jsem se nepřemožitelná a v tu chvíli jsem věděla, že dokážu všechno, co jen budu chtít. Šlo sice JEN o KETky, ale ten neuvěřitelnej pocit, že jste to dali. Ten prostě nakopne člověka makat dál, líp a víc.

Dneska je první březnový den a já čekám až příjde má lektorka, protože se připravuji na zkoušku PET, kterou (snad) budu dělat v červnu. A jo, je to sakra šibeniční termín, s mou ne příliš rozšířenou slovní zásobou a řečnickém umu. Ale chci to. A prý kdo chce, dokáže všechno!

Jděte si za svým. Buďte možná trochu sobci co se Vašich snů týče. Dáte to taky!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.