Mám certifikát z British Council!

1. března 2017 v 9:01 | youcandoiteasily |  ČLÁNKY
Už tomu bude rok, co jsem se rozhoupala oprášit své, tehdy absolutně minimální, znalosti angličtiny. Byl pro mě docela šok zjistit, co všechno vlastně neumím a co všechno jsem zapomněla.
Ono se asi ani není čemu divit. Hodiny angličtiny na naší střední škole probíhaly "buďte potichu a můžete si dělat co chcete". Tenkrát mi to přišlo skvělý. Ovšem dneska toho lituju. Kdybych se do učení dala už před těmi x lety, říkám si, kde bych teď sakra mohla být! No nic. Můžu být naštvaná jen sama na sebe. Byla jsem mladá a blbá.

Od loňského jara jsem strávila nespočet hodin na soukromém doučování a nad učebnicemi. Poctivě jsem se učila každý slovíčko, gramatiku,... Co Vám budu povídat. Soukromý hodiny lezou do peněz. Skončila má éra botiček, šatičet a večírků až do rána.
Šprtala jsem se kolikrát až do noci a upozorňuji, že šlo o zkoušky KET na British Council. Takže JEN úroveň A2. Byla jsem možná zklamaná, že nejdu na úroveň vyšší, ale chtěla jsem mít jistotu, že to dám a moje sebevědomí neklesne hluboko a ještě hlouběji.

Byl začátek prosince a já se ségrou frčela vlakem do Prahy. Umím být dost nepříjemná, obzvlášť, když jsem HODNĚ nervózní. Ségra mě málem zabila a stihly jsme se i pohádat. No prostě sesterská podpora, znáš to.

Skoro 5 týdnů jsem čekala na výsledky. Už jsem ani nekontrolovala stránky s nimi a chtěla na všechno zapomenout a nikomu nic neříkat. Jako by se nic nestalo.
Potom se během jednoho dne sešlo tolik maličkostí a témat v práci, že už jsem to nevydržela a podívala se...

Bylo to tam. Chtělo se mi brečet, nekontrolovaně jsem se klepala a pokoušela se najít přítelovo číslo v telefonu, abych mu to řekla! Stálo tam prosté "Prospěla s vyznamenáním". Cítila jsem se nepřemožitelná a v tu chvíli jsem věděla, že dokážu všechno, co jen budu chtít. Šlo sice JEN o KETky, ale ten neuvěřitelnej pocit, že jste to dali. Ten prostě nakopne člověka makat dál, líp a víc.

Dneska je první březnový den a já čekám až příjde má lektorka, protože se připravuji na zkoušku PET, kterou (snad) budu dělat v červnu. A jo, je to sakra šibeniční termín, s mou ne příliš rozšířenou slovní zásobou a řečnickém umu. Ale chci to. A prý kdo chce, dokáže všechno!

Jděte si za svým. Buďte možná trochu sobci co se Vašich snů týče. Dáte to taky!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 windows 10 pro product key windows 10 pro product key | E-mail | Web | 27. června 2018 v 6:17 | Reagovat

I read some articles on this site and I think your blog is really interesting and has great information. :-|

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.