Porovnávání se s druhými

19. dubna 2016 v 18:30 | youcandoiteasily |  ČLÁNKY
Rodina a kamarádi vám říkají, že na tohle nemáte a vy se přikláníte k jejich názorům. Řiďte se jen tím, co vám říká srdce. Kritizovat vás budou tak či tak. Nezavděčíme se všem. Říká se "100 lidí, 100 názorů". Dokažte jim, že budete lepší než oni a vydejte se vlastní cestou.

Neustálé srovnávání se s druhými nás omezuje. Sebevědomí lidé neplýtvají čas na porovnávání se s druhými a neřeší, kdo je lepší a kdo ne.

Pokud se zajímáte sami o sebe, ušetříte daleko víc energie, čímž jste produktivnější a pozitivnější.

Přijměme to, jací jsme. Snažme se být svou nejlepší možnou verzí.


Zní to jednoduše. Neberte ohled na názor ostatních a hleďte si pouze svého. Taky se několikrát denně ohlížíte, jestli se na vás na ulici někdo nekouká a když se kouká, jak se kouká a podobně? Následné rozhlašování drbů od "kamarádských" sousedek je úžasné zpestření každého dne.

Lidé říkají, že ses změnil jen proto, že neděláš to, co chtějí oni.

Nedávno jsem přemýšlela, proč nám tolik záleží na názoru ostatních? Proč se každý nezajímá jen o svůj život a nesnaží se ho zlepšit? Vždyť právě tihle lidí jsou nespokojení a snaží se chyby hledat v jiném člověku.

Myslím, že dnešní sociální sítě a neustále sdílení možného i nemožného nás jen utvrzuje v tom, že ostatní mají všechno a my nic. Roste přesvědčení, že druhý tím, že je šťastný, krade štěstí naše. To je právě důvod naší nespokojenosti a nízkého sebevědomí. Už si ale bohužel neuvědomujeme, že to všechno je jen "načančaná" fotka věcí, které autor někdy ani nevlastní a vydává je za své. No kdo by si pak nepřipadal méněcenně, že?

Život, jak ho na sociálních sítích prezentujeme, není reálný. Je to jen jeho nablýskaná verze.

Nesmíme věřit všemu. A už vůbec ne televizi a na internetu. Chce to brát všechno s nadsázkou a určitým odstupem. Uvědomte si, kolik krásných věcí ve vaší blízkosti máte vy. Rozdíl je pouze v tom, že světu jejich fotku necpete pod nos. Díky bohu!

"Neptej se druhých, co máš dělat. Řeknou ti, co bys měl udělat podle nich. Ale jen ty znáš odpověď na otázku, co udělat pro své štěstí." Zoë Wanamaker

Na druhé straně jsme v dnešní době na internetu obklopeni informacemi a inspirací. Nikdy to nebylo jednodušší. Zbývá pouze naše ochota učit se.

Neříkej lidem o svých snech. Ukaž jim je.

Určitě jste někdy někomu záviděli. Proč vlastně? Závist je způsob myšlení, kdy pozornost věnujeme více cizím cestám k úspěchu než cestě vlastní. Je to pouze důkaz toho, že jsme sami nedokázali to, co dokázat chceme. Napravme to!

Makejte. Makejte a hodně tvrdě, pokud chcete něco dokázat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.