Pohodlná bublina

21. dubna 2016 v 21:18 | youcandoiteasily |  ČLÁNKY

Uvědomili jste si někdy, co vám škodí a ubližuje? A proč jste se nepokusili to odstranit ze svého života? Jakou katastrofu ještě potřebujete k tomu, aby "pohár přetekl" a nezbývalo nic, než říct DOST? Proč neuděláte změnu, kterou potřebujete?

Kdykoli je příčina trápení v nás, jsme schopni ji odstranit, bez závislosti na komkoli druhém.

Potřebovali by jste se chytit něčeho nového, ale bojíte se pustit toho starého? To, co nám nejvíce komplikuje život je pouze obava z neznámého. Obava z toho, co ve skutečnosti ani neexistuje. "Existuje" to pouze v naší hlavě. Pokud si totiž dovolíme snít naše sny, měli bychom si dovolit je i zrealizovat.

Ty nejlepší věci se dějí mimo zónu komfortu.Poslední dva roky jsem žila s přítelem v domnění, že až on si splní svůj sen, já si začnu plnit ten svůj. Přítel byl ale vždycky líný a spokojený na gauči u televize. Já čekala a v zamilovanosti mu plnila, co jsem mu na očích viděla. Nebyl den, kdy jsem nemyslela na svoje životní cíle. Jeho to očividně vůbec nezajímalo. Celou tu dobu jsem čekala na TEN signál, který mi "sundá růžové brýle" a ukončím svoje čekání.

Dnes jsem asi měsíc nezadaná. Přestěhovala jsem se do jiného města, začala jsem cvičit, zhubla 5 kilo, dostala novou práci a každý mi říká, co se mi stalo, že mám tak dobrou náladu a tolik zářím. Přítele jsem milovala, ale teď si troufám říct, že konečně dýchám. Nemám žádné nervy a nemusím se pořád rozčilovat. Žiju svůj život a užívám si ho. Máme přece jen jeden.

Chci vám říct, že člověk občas musí udělat první (nejtěžší) krok, aby dostal co chce. Nikdy to nebylo jednoduché a nikdy nebude. Ale musíme být trochu sobečtí, aby jsme byli šťastní.

Nebojte se, že to nezvládnete. Určitě máte někoho, kdo vás bude podporovat a věřit vám. Vy to dokážete.

"Hlavně se z toho neposrat." Ivan Hlinka

"Svět patří těm, co se neposerou." Charles Bukowski
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 windows 8.1 product key windows 8.1 product key | E-mail | Web | 13. června 2018 v 11:02 | Reagovat

Good post!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.