Každý máme šanci něco změnit

28. března 2016 v 20:44 | youcandoiteasily |  ČLÁNKY
Během přípravy tohoto článku jsou různými hesly, zkratkami a citáty popsala asi šest stránek. Pořád jsem se nemohla rozhodnout, co v textu chci, co ne a která část je zbytečná. Věřte mi, že mám v poslední době ohromný problém neodbočovat od tématu. Pořád bych psala, psala a psala...
Nakonec jsem svoji obsáhlou osnovu dala dohromady a tak trochu přesvědčovala sama sebe, že musím začít makat, abych něco dokázala. A jak to dopadlo? Čtěte :)Každý z nás už určitě stál před některou životní zkouškou. Někdo jednou, někdo vícekrát. Vždycky ale bylo konečné rozhodnutí pouze na nás, ať se jednalo o výběr střední nebo vysoké školy, partnerský a rodinný život i ten pracovní.

Klidné moře z vás nikdy neudělá zkušeného námořníka.

Od útlého věku je nám vtloukáno do hlavy, abychom se dobře učili, našli dobře placenou práci a měli rodinu. Standardně se to od člověka očekává. Jenže co když chceme být jiní, výjimeční? Nechceme mít ve 22 letech dítě a "motat" se jen kolem něj, chceme budovat kariéru, cestovat a rodině se věnovat později. Není to sobecké, je to přece náš život. My o něm rozhodujeme.

Troufnete si zariskovat, začít třeba podnikat, plnit si sny a být šťastní? Nebo chcete do konce života vykonávat nudnou (třebaže dobře placenou) práci a utápět se v myšlenkách "měl/a jsem to tenkrát zkusit"?

Ten, kdo nemá výmluvy, má výsledky.
Uvědomte si, jak je tahle věta pravdivá!!!

Pevná vůle a touha něčeho dosáhnout by neměla člověku, který chce být úspěšný, chybět. Platí to ve všech oborech, sportech...

Každý máme v životě svoji roli. Ne každý však dokáže skrz svou roli vytvářet nějaké hodnoty. Podnikání a "šéfování" sám sobě prostě není pro každého. Všichni bohužel nejsou tolik zodpovědní, trpěliví a cílevědomí.

"Jedinou jistotou každého dne je příležitost. A právo naložit s ní podle svého." Carlos Slim Helú

Přemýšleli jste, co byste udělali, kdybyste věděli, že budete žít jen půl roku a máte dost peněz, abyste nemuseli "troškařit"?
Do jaké práce byste se pustili, kdybyste zítra zdědili deset milionů eur, takže byste již nemuseli pracovat, nýbrž dělat něco jen z vlastní vůle?
Máte koníčka, do kterého jste tak zapálení, že si ani nevšimnete, jak rychle utíká čas, když se mu věnujete?
A už jste přemýšleli nad tím, jestli by se tím koníčkem daly vydělat peníze?
Pokud by to bylo možné, proč ještě sedíte u počítače? Spěchejte rozjet svůj vlastní projekt!

"Kdykoli se cítíte bezradní, smutní a máte pocit, že nejste schopni něco zvládnout, vzpomeňte si na to, že všichni máme stejný potenciál, stejnou příležitost, ale současně něco, čím jsme odlišní a jedineční - pro co si sebe můžeme vážit." Dalajláma

Mimochodem - přečetla jsem velice zajímavou knížku právě o Dalajlámově životě, o jeho chování a činech. Člověk si po pár stránkách uvědomí, v jakém nadbytku žijeme a že bychom měli pomáhat, když jsme tolik "bohatí", protože všude na světě se lidé nemají tak dobře jako my. A já opět odbočuji od tématu... Tak o tomhle příště!

Pokud chtece, napiště mi do komentářů váš vlastní názor :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.