Jsme závistivý "knedlíkový" národ

18. února 2016 v 17:06 | youcandoiteasily |  ČLÁNKY
Původně jsem chtěla napsat o úplně jiném tématu. Ale ve druhém odstavci jsem rozepsala jeden příklad na Češích a hodně rychle sklouzla právě k české povaze a chování. Tenhle článek rozhodně plánovaný nebyl. Je to můj chvilkový myšlenkový pochod. Nic plánovaného, jen jsem ze sebe asi potřebovala dostat svůj názor a tak trochu vztek, že nejsme lepší, i když bychom mohli být. To by se nám ale nejdřív muselo opravdu chtít.
Mimochodem jsem pyšná za vymyšlení názvu tohoto článku. Je vystihující! :)

"Neudělal jsem nic náhodou, ani žádný z mých vynálezů nevznikl omylem. Vše přišlo prací."

"Neexistuje náhrada tvrdé práce."


V České republice je typický negativizmus a sklony k odmítání nových nápadů a vizí. Většina lidí rovnou řekne, že "to stejně nemá cenu a šanci na úspěch". To je ohromná škoda.
Většina Čechů (40+) má zažitý určitý stereotyp z dřívějších dob a všechno nové a revoluční je pro ně "jiné a divné". Achjo!

"Tři základní principy dosažení vašich cílů - tvrdá práce, vytrvalost a selský rozum."

Starého psa novým kouskům nenaučíš, ALE! Díky bohu v té naší malé zemi existují lidé, kteří se nebojí experimentovat, zkoušet a vytvářet. Nejde ani tak o to, co dělají. Jsou prostě šťastní a spokojení. To jim mohou ti stereotypní a nepřející lidé jen závidět.
Mám pocit, že jsou Češi neskutečně závistiví a lakomí lidé. Místo, aby vám fandili a třeba i poradili, chtějí vše (pokud to není jejich) zničit a jsou nepříjemní na všechny okolo. Velice ráda mám okolo sebe přátele, pro které bych udělala cokoliv a oni pro mě.

"Naší největší slabostí je vzdát se. Cesta k úspěchu vede přes další pokus."

Další "skvělou" vlastností je spokojenost. Zní to divně? Myslím tím "balíček": škola, práce, dvě děti, pronajatý byt a kupa dluhů. Čech je rád, že je rád. Víc k životu přece nepotřebuje. (Jenže, když druhý má víc a víc taky zažije - hned ho pomluví, protože mu závidí).
Občas si říkám, jak je to možné? Dnes přece existuje tolik možností studia, zajímavé práce, cestování (v nejlepším případě vše najednou), poznávání neznámého a neskutečně zajímavého (např. všichni nechtějí jíst knedlíky a poctivou svíčkovou, ale poznat nové chutě, vůně, barvy,...).

"Kdybychom udělali všechny věci, kterých jsme schopni, doslova bychom udivili sami sebe."

"Pět procent lidí přemýšlí. 10 procent lidí si myslí, že přemýšlí. Zbylých 85 procent raději umře, než aby začali přemýšlet."

Je mi vážně líto, že nejsme národ zdravě ctižádostivých a sebevědomých lidí. Alespoň, že jsou výjimky, které vystupují z davu a nebojí se být JINÍ!
Buďte kreativní a vykašlete se na divné pohledy okolí. To vy budete ti šťastní a spokojení!
Všechny citáty jsou od Thomase Edisona.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 windows 7 professional product key windows 7 professional product key | E-mail | Web | 26. června 2018 v 12:25 | Reagovat

Thanks for the information your article brings. I see the novelty of your writing, I will share it for everyone to read together.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.