Podzimní maličkosti

18. října 2015 v 10:08 | Z |  ČLÁNKY
Právě v tomhle období máme chuť se zachumlat pod deku s čajem a dobrou knížkou a maximálně si užívat teplo domova. Venku padá listí v nádherných barvách a začíná se brzy stmívat. Možná někoho přepadne nostalgická nálada.
Nejradši vzpomínám na dlouhé večery, kdy jsem se svým dědečkem louskala oříšky do vánočního cukroví naší babičky. Protože ať chceme nebo ne, Vánoce jsou co nevidět. Potom jsme skořápky házeli do kamen, kde krásně praskali v plamenech. Hrozně mi to chybí...
Přináším pár tipů pro zútulnění domu, bytu nebo zahrady. Miluju ty "serepetičky", jak tomu říká můj taťka a jsem schopná u nich strávit spoustu času. Nemluvě potom o adventních věncích a samotné vánoční výzdobě.

1. Vchod do domu
Už na první pohled by Vaše návštěva měla říct "páááni". Můžete třeba do verandy nebo před dům dát starou dřevěnou židli nebo nepojízdné kolo, na něj květináče např. s vřesem, dýněmi všech barev a velikostí a další dekorace. Uvidíte, co takové maličkosti dokáží.
(obrázek kolo, židle - dekorace)

2. Věnec na dveřích
Stačí použít korkové špunty od lahví vína, tavnou pistoli a na ozdobu postačí obyčejný přírodní provázek nebo červená stužka na mašličku.
(věnec)

3. Obývací pokoj
Proměňte ho v dokonalou útulnou místnost, která hřeje už na první pohled.
(pokoj)

4. Svíčky
Nepostradatelnou dekorací jsou svíčky všech druhů a velikostí. Není přece nic krásnějšího než koukat na plápolající plamínek. Navíc krásně provoní celý dům.
(svíčky)

5. Sušené bylinky
Neumím si představit život bez levandule. Ať už čerstvé nebo sušené. Na provonění skříní ideální. Tohle léto jsem vyzkoušela i repelent. Upřímně není nic lepšího než nechat nějakou dobu čerstvě utrženou levanduli v obyčejné Alpě a poté se jí "natřít". Nejen, že krásně voníte, ale nekousne vás ani jedna potvora.

5. Okna
Co takhle závěsy z listí? Že by z nich byl nepořádek? Zkuste ho vyrobit z ... Inspiraci najdete všude
(obrázek z videa na prozeny.cz - závěsy z listí)

6. Výhled z okna
Aby i výhled z okna byl oku lahodící, zkuste na zahradě vytvořit malou skalku. Použít můžete všechny možné rostlinky. Sama mám skalku doma a rostlin je na ní velké množství. Obrovská výhoda je, že s příchodem jara se ven derou sněženky a bledule, poté se probouzí k životu další kytičky, následují tulipány a až do konce srpna se každý týden objeví nová rostlinka, která zdobí naši zahradu. Nádhera, která se VŮBEC NEMUSÍ udržovat.

7. Knížka
Prostě není nic lepšího než přijít z práce v chladném počasí, uvařit si čaj a zalézt s knížkou pod jemňoučkou deku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.