Jednoduchý život

12. října 2015 v 16:50 | Z |  ČLÁNKY
Uvědomujete si někdy, jak to máme v životě lehké? Řešíme nehodící se tričko k sukni, nejnovější trendy, rozbité věci, hádky, pomluvy, na většinu nemocí máme moderní zdravotnické vybavení a nachlazení pro nás v podstatě nic neznamená, protože můžeme zajít do lékárny a koupit si léky.
Existují ale oblasti světa, kde žijí podvyživení lidé v otřesných podmínkách a obyčejný kašel pro ně znamená jistou smrt. Zajímalo by mě, kolik prostředků, ať už finančních nebo materiálních, se k těmto lidem dostane, když se pořádají nejrůznější charitativní akce. A jestli za nimi celebrity nejezdí jen pro fotografie do bulváru. Pevně věřím, že to tak není.
Jedním z mých snů je postavit školu v Africe. Alespoň jednu! Už na základní škole jsem myslela na druhé. Všichni na mě zírali s otevřenou pusou a smáli se. Dnes už si dokáží tenhle nápad představit jako reálný.
Chtěla bych vytvořit takový systém, který by neustále zajišťoval pomoc od lidí ze zemí moderního světa a pomohl zajistit stravu, bydlení a vzdělání pro děti i dospělé. Aby malé děti nemuseli chodit vydělávat peníze pro své nemocné rodiče. Neuvěřitelně malá odměna jim ale sotva zajistí vodu a jídlo.
Zamyslete se, jak máme pohodlný život. Brigádu ve velice důstojných podmínkách nebo práci seženeme vždycky a všude. Pokud máme hlad a chuť, jednoduše zajedeme naším autem do jednoho z tolika obchodů ve městě a pokud nám dojde benzín, prostě dotankujeme na jakékoli benzínce. V neposlední řadě řešíme jaký odstín make-upu koupit a jestli má tahle řasenka kvalitní kartáček.
Je toho spousta, nicméně si představte, kdyby všechny tyhle možnosti s svoboda zmizeli a vy museli pěstovat potraviny na zahradě nebo poli, obdělávat je a sklízet. Neměli byste možnost strčit sekačku na trávu do elektřiny nebo do ní nalít benzín. Nešlo by zvednout telefon, objednat pizzu a za 30 minut se ládovat u televize. Netekla by vám ani voda z kohoutků a na toaletě. A myslíte, že všichni mají toaletní papír nebo další hygienické potřeby?
Všude by se chodilo pěšky a nemohli sdílet krásné západy slunce na Instagramu. Kdo z nás by to dokázal?
Jsem trochu naštvaná na nás všechny jak sobecky se chováme. Ale i já jsem taková. Zvyklá na pohodlí moderní doby.

Napište mi co si o tom myslíte. Postavíme školu v Africe společně?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.